| Dimensions | 100 x 100mm |
| Thickness | 2mm |
| Length | 100mm |
| Width | 100mm |
| Thermal Conductivity | 1.2W/m·K |
| Material | Ceramic Filled Silicone Rubber |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +160°C |
| Hardness | Shore OO 27 |
| Operating Temperature Range | -40 → +160 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.