| Dimensions | 163 x 125mm |
| Thickness | 0.2mm |
| Length | 163mm |
| Width | 125mm |
| Thermal Conductivity | 400W/m·K |
| Material | Graphite |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +400°C |
| Series | EYGS |
| Operating Temperature Range | -55 → +400 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.