| Dimensions | 300 x 200 x 1.5mm |
| Thickness | 1.5mm |
| Length | 300mm |
| Width | 200mm |
| Thermal Conductivity | 2.8W/m·K |
| Material | Silicone |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Hardness | 50 Shore OO |
| Colour | Grey |
| Operating Temperature Range | -60 → +200 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.