| Dimensions | 150 x 150mm |
| Thickness | 0.16mm |
| Length | 150mm |
| Width | 150mm |
| Thermal Conductivity | 10W/m·K |
| Material | Graphite |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Hardness | Shore A 80 |
| Colour | Black |
| Operating Temperature Range | -50 → +150 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.