| Dimensions | 150 x 150mm |
| Thickness | 2mm |
| Length | 150mm |
| Width | 150mm |
| Thermal Conductivity | 2W/m·K |
| Material | Non-Silicone |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Hardness | Shore OO 30 |
| Colour | Pink |
| Operating Temperature Range | -40 → +125 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.