| Cable Type | Self Regulating |
| Output per Metre | 13W |
| Self Regulating | Yes |
| Voltage Rating | 240V ac |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +100 (Un-Energised) °C |
| Length | 50m |
| Sheath Material | Polyolefin |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.