| Fixture Type | Sconce |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| IP Protection Class | IP43 |
| Detection Domain | 180° / 3-12m (max) |
| Time | 10sec ~ 5min |
| Max Operating Temp | -20°C +40°C |
| Operating voltage | 230-240V ~ 50-60Hz |
| Product Color | White |
| Detection Height | 2.2m |
Na-De 180° 3 Motion Sensor Wall Luminaire 10810 10810 It is a lighting product with LED socket and sensor, where motion sensors are used. 180 degree perception is indispensable in residential common area lighting. Building entrances, social areas, floor halls etc. The wall-mounted, surface-mounted, three-eyed sensor luminaire used also provides eye-catching lighting with its opal glass feature.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.