| Wattage | 53 W |
| Lamp Base | GY6.35 |
| Lamp Finish | Clear |
| Voltage Rating | 12 V |
| Incandescent Equivalent Wattage | 75W |
| Life Hours | 4000h |
| Length | 44 mm |
| Diameter | 12mm |
| Luminosity | 1280 lm |
| EU Energy Efficiency Rating | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.