| Wattage | 120 W |
| Lamp Shape | Linear |
| Lamp Base | R7S |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| Incandescent Equivalent Wattage | 150W |
| Life Hours | 2000h |
| Length | 74.9 mm |
| Diameter | 12mm |
| Luminosity | 2300 lm |
| Series | HALOLINE PRO |
| EU Energy Efficiency Rating | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.