| Wattage | 25 W |
| Lamp Base | GY6.35 |
| Voltage Rating | 12 V |
| Life Hours | 4000h |
| Diameter | 12mm |
| Luminosity | 500 lm |
| Series | HALOSTAR |
| EU Energy Efficiency Rating | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.