| Wattage | 10 W |
| Lamp Base | G4 |
| Voltage Rating | 12 V |
| Life Hours | 2000h |
| Diameter | 10mm |
| Luminosity | 140 lm |
| Series | HALOSTAR OVEN |
| EU Energy Efficiency Rating | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.