| Wattage | 250 W |
| Lamp Base | G6.35 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Life Hours | 50h |
| LIF Code | A1/223 |
| Diameter | 13.5mm |
| ANSI Code | EHJ |
| Luminosity | 10000 lm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.