| Lamp Shape | Mini Candle |
| Lamp Base | P13.5s |
| Lamp Finish | Clear |
| Voltage Rating | 2.8 V |
| Life Hours | 10h |
| Length | 31 mm |
| Diameter | 9.3mm |
| Luminosity | 35 lm |
| Current Rating | 850 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.