| Wattage | 0.55 W |
| Voltage Rating | 2.2 V |
| Lamp Base | E10 |
| Current Rating | 250 mA |
| Diameter | 9.5mm |
| Length | 24 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 4.3 lm |
| Life Hours | 10h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.