| Wattage | 3 W |
| Voltage Rating | 2.4 V |
| Lamp Base | E10 |
| Current Rating | 1.25 A |
| Diameter | 17mm |
| Length | 30 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 26 lm |
| Life Hours | 100h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.