| Wattage | 1.82 W |
| Voltage Rating | 4 V |
| Lamp Base | E10 |
| Current Rating | 550 mA |
| Diameter | 17mm |
| Length | 30 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 19 lm |
| Life Hours | 500h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.