| Voltage Rating | 10 → 15 V |
| Lamp Base | Axial |
| Current Rating | 110 mA |
| Diameter | 7mm |
| Lamp Size | T6.2 |
| Length | 20 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 7 lm |
| Life Hours | 5000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.