| Voltage Rating | 28 V |
| Lamp Base | BA9s |
| Current Rating | 170 mA |
| Diameter | 10.5mm |
| Lamp Size | T3 1/4 |
| Length | 29 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 38 lm |
| Life Hours | 1500h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.