| Voltage Rating | 6 V |
| Lamp Base | BA9s |
| Current Rating | 300 mA |
| Diameter | 10mm |
| Lamp Size | T10 |
| Length | 29 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 11 lm |
| Life Hours | 10000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.