| Voltage Rating | 6 V |
| Lamp Base | BA9s |
| Current Rating | 300 mA |
| Diameter | 11.5mm |
| Lamp Size | G3 1/2 |
| Length | 25 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 12 lm |
| Life Hours | 4000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.