| Wattage | 7 W |
| Voltage Rating | 260 V |
| Lamp Base | E14 |
| Current Rating | 27 mA |
| Diameter | 16mm |
| Lamp Size | T16 |
| Length | 35 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 30 lm |
| Life Hours | 1000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.