| Voltage Rating | 6.5 V |
| Lamp Base | E5 |
| Current Rating | 150 mA |
| Diameter | 5mm |
| Lamp Size | T1 1/2 |
| Length | 16 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 4 lm |
| Life Hours | 2500h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.