| Voltage Rating | 2.4 V |
| Lamp Base | P13.5s |
| Current Rating | 500 mA |
| Diameter | 11mm |
| Length | 28 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 11 lm |
| Life Hours | 15h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.