| Voltage Rating | 12 V |
| Lamp Base | Wedge |
| Current Rating | 30 mA |
| Diameter | 5mm |
| Lamp Size | T1 1/2 |
| Length | 20 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 0.73 lm |
| Life Hours | 3000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.