| Voltage Rating | 12 V |
| Lamp Base | Wire Terminal |
| Current Rating | 60 mA |
| Diameter | 3.17mm |
| Lamp Size | T1 |
| Length | 6.35 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 3.15 lm |
| Life Hours | 5000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.