| Voltage Rating | 5 V |
| Lamp Base | Wire Terminal |
| Current Rating | 115 mA |
| Diameter | 3.05mm |
| Lamp Size | T1 |
| Length | 41.35 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 1.9 lm |
| Life Hours | 40000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.