| Voltage Rating | 6 V |
| Lamp Base | Wire Terminal |
| Current Rating | 200 mA |
| Diameter | 5.7mm |
| Lamp Size | T1 3/4 |
| Length | 13.2 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 5 lm |
| Life Hours | 20000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.