| Voltage Rating | 130 V |
| Lamp Base | Miniature Bayonet |
| Current Rating | 20 mA |
| Diameter | 10.3mm |
| Lamp Size | T-3 1/4 |
| Length | 30.2 mm |
| Luminosity | 2.55 lm |
| Life Hours | 2000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.