| Fixture Type | Sensor Armature |
| Watts | 7.4W |
| IP Protection Class | IP20 |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Detection Domain | 9m (max) |
| Time | 10sec ~ 5min |
| Max Operating Temp | -20°C +40°C |
| Operating voltage | 230-240V ~ 50-60Hz |
| Product Color | White |
| Detection Height | 2.8m |
Na-De 360°HS-Led Ceiling Luminaire 7.4W 5500 - 6500K 10550-7.4w-827 It is a lighting product with led and sensor, using motion sensors (PIR) working with infrared technology. While it saves money with its white sensormatic, led solution, it is indispensable in residential common area lighting with its digital sensor and 360 degree sensing. Fire stairs, floor halls, etc. The ceiling type surface-mounted sensor luminaire used also provides illumination that does not tire the eyes with its acid glass feature. It can also work in case of power failure as it is emergency kit and charged.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.