| Wattage | 20 W |
| Lamp Base | GU6.5 |
| Lamp Shape | Candle |
| Lamp Type | CDM-TM |
| Mounting Orientation | Universal |
| Fitting Type | Enclosed |
| Luminosity | 1800 lm |
| Length | 56.7 mm |
| Lamp Finish | Clear |
| Colour Rendering | 90 |
| Colour Temperature | 3000K |
| Diameter | 13.3mm |
| Life Hours | 20000h |
| Voltage Rating | 100 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.