| Wattage | 35 W |
| Lamp Base | G12 |
| Lamp Shape | Candle |
| Lamp Type | CDM-T |
| Mounting Orientation | Vertical |
| Fitting Type | Open |
| Luminosity | 3300 lm |
| Colour Temperature | 4200K |
| Life Hours | 12000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.