| Wattage | 615 W |
| Lamp Base | E40 |
| Lamp Shape | Tubular |
| Lamp Type | SHP-TS |
| Mounting Orientation | Universal |
| Fitting Type | Open |
| Luminosity | 90000 lm |
| Length | 292 mm |
| Lamp Finish | Clear |
| Colour Rendering | 20 |
| Colour Temperature | 2050K |
| Diameter | 48mm |
| Life Hours | 24000h |
| Voltage Rating | 125 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.