| Wattage | 100 W |
| Lamp Base | GES/E40 |
| Lamp Shape | Elliptical |
| SON Type | SON-E |
| Lamp Finish | Diffused |
| Length | 186 mm |
| Diameter | 75mm |
| Luminosity | 10200 lm |
| Luminous Efficacy | 102lm/W |
| Colour Rendering | 25 |
| UK Energy Efficiency Rating | F |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.