| Wattage | 250 W |
| Lamp Base | GES/E40 |
| Lamp Shape | Tubular |
| SON Type | SON-T |
| Lamp Finish | Clear |
| Length | 257 mm |
| Diameter | 48mm |
| Luminosity | 33200 lm |
| Luminous Efficacy | 127lm/W |
| Colour Rendering | 23 |
| EU Energy Efficiency Rating | A+ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.