| Wattage | 400 W |
| Lamp Base | GES/E40 |
| Lamp Shape | Tubular |
| SON Type | SON-T |
| Lamp Finish | Clear |
| Length | 283 mm |
| Diameter | 48mm |
| Luminosity | 56500 lm |
| Luminous Efficacy | 137lm/W |
| Colour Rendering | 23 |
| EU Energy Efficiency Rating | A++ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.