| Wattage | 70 W |
| Lamp Base | ES/E27 |
| Lamp Shape | Tubular |
| SON Type | SON-T |
| Lamp Finish | Clear |
| Length | 156 mm |
| Diameter | 32mm |
| Luminosity | 6600 lm |
| Luminous Efficacy | 91lm/W |
| Colour Rendering | 23 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.