| Wattage | 70 W |
| Lamp Base | E27 |
| Lamp Shape | Elliptical |
| SON Type | SON-E |
| Lamp Finish | White |
| Length | 156 mm |
| Diameter | 72mm |
| Luminosity | 6270 lm |
| Colour Rendering | 20 |
| UK Energy Efficiency Rating | G |
| EU Energy Efficiency Rating | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.