| Wattage | 1.5 W |
| Lamp Base | U shape |
| Length | 198 mm |
| Lamp Size | 5 x 75 mm |
| Voltage Rating | 12 V |
| Peak Wavelength | 253.7 nm |
| Life Hours | 15000 |
| Series | Nomade Boxy |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.