| Type | Single Batten |
| Batten Type | Single |
| Length | 898 mm |
| Width | 138 mm |
| Luminosity | 3150 lm |
| Depth | 40 mm |
| Wattage | 28 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP40 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.