| Type | Twin Batten |
| Batten Type | Twin |
| Length | 1.567 m |
| Width | 115 mm |
| Luminosity | 8400 lm |
| Depth | 70 mm |
| Wattage | 70 W |
| Number of Lamps | 2 |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
| Anti-corrosive | Yes |
| IP Rating | IP65 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.