| Type | Damp Proof Light |
| Length | 1.173 m |
| Width | 30 mm |
| Depth | 30 mm |
| Wattage | 18 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Colour Tone | White |
| Voltage Rating | 100 → 240 V |
| IP Rating | IP66 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.