| Type | LED Luminaire |
| Batten Type | Single |
| Length | 1.24 m |
| Width | 58 mm |
| Luminosity | 2503 lm, 3953 lm |
| Depth | 63 mm |
| Wattage | 30 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 240 V |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP66 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.