| Type | LED Module |
| Batten Type | Single |
| Length | 317 mm |
| Width | 23 mm |
| Depth | 36 mm |
| Wattage | 4 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Life Hours | 15 000h |
| Colour Temperature | 3000K |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.