| Type | Linear Luminaire |
| Batten Type | Single |
| Length | 1.717 m |
| Width | 70 mm |
| Luminosity | 13030 lm, 16182 lm |
| Depth | 97 mm |
| Wattage | 99 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 277 V |
| Anti-corrosive | Yes |
| IP Rating | IP66 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.