| Type | LED Bulkhead |
| Shape | Dome |
| Wattage | 24 W |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
| Lamp Type | LED |
| Diameter | 300mm |
| IP Rating | IP65 |
| Current Rating | 280 (Output) A |
| Lamp Shape | Circular |
| Standards Met | CB, CE, EAC, ENEC, TUV SUD |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.