| Type | LED Bulkhead |
| Shape | Round |
| Wattage | 100 W |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Supplied | Yes |
| Diffuser Colour | Colourless |
| Depth | 127 mm |
| Diameter | 228mm |
| IP Rating | IP55 |
| Lamp Shape | Round |
| Operating Temperature Range | -30 → +35°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +35°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.