| Type | LED Bulkhead |
| Shape | Oval |
| Wattage | 7 W |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Supplied | Yes |
| Diffuser Colour | White |
| Light Output Colour | Cool White |
| Length | 155 mm |
| Width | 100 mm |
| Depth | 52 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Minimum Operating Temperature | -10℃ |
| Maximum Operating Temperature | 40℃ |
| Case Material | Die Cast |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.