| Lamp Type | LED |
| Type | LED Illumination Unit |
| Cabinet Lighting Type | LED Illumination Unit |
| Voltage Rating | 24 V dc |
| Length | 330 mm |
| Width | 27.5 mm |
| Depth | 16 mm |
| Wattage | 4.4 W |
| Colour Temperature | 5500K |
| Light Colour | White |
| Model | LF1B-NC4P-2THWW2-3M |
| Current Rating | 180 mA |
| Diffuser Finish | White |
| Standards Met | CE, cULus Lisited |
| Series | LF1B-N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.