| Lamp Type | LED |
| Type | Cabinet Light |
| Cabinet Lighting Type | LED Lamp |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| Length | 150 mm |
| Wattage | 2.5 W |
| Colour Temperature | 4000K |
| Light Colour | Cool White |
| Dimmable | Yes |
| Better World Verification | Energy Efficiency Rating D |
| Model | UNDKIT3BCCW |
| EU Energy Efficiency Rating | D |
| UK Energy Efficiency Rating | D |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.