| Lamp Type | LED |
| Type | Strip Light |
| Cabinet Lighting Type | Strip Light |
| Luminosity | 400 lm |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| Length | 300 mm |
| Width | 30 (Dia.) mm |
| Diameter | 30mm |
| Wattage | 5 W |
| Colour Temperature | 2700K |
| Light Colour | White |
| Dimmable | No |
| Model | Linolite |
| Lamp Base | S14s |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| Diffuser Finish | Opal |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.